Поради батькам, діти яких ідуть в перший клас

Початок навчання дитини у 1-му класі – це дуже відповідальний і досить складний період у житті дитини.

Адже дуже багато змін відбудеться у житті дитини: з'являться нові знайомства, як з однолітками, так і з дорослими; нові взаємовідносини; нові обов'язки. Зміниться вид діяльності: зараз основною діяльністю вашого малюка є гра, з приходом до школи основною діяльністю стане навчання. Зміниться соціальна позиція дитини: ще сьогодні Ваш малюк є простою дитиною, а завтра – стане учнем з певними обов'язками.

Основною діяльністю дитини стане навчання, яке потребує неабияких зусиль з боку дитини, певних знань, а також певних вмінь та навичок. Все життя буде підпорядковуватись навчанню, школі, шкільним справам.

Безумовно, легше пристосуватись до тих змін у житті, які пов'язані з початком навчання у школі і успішніше себе реалізувати зможе та дитина, яка готова до шкільного навчання. У психології виділяють таке поняття, як «готовність дитини до навчання». Що означає це поняття, з чого воно складається, чим визначається?

Загалом поняття «готовності дитини до школи» розглядається, як комплексне, багатогранне, яке охоплює всі сфери життя та діяльності майбутнього першокласника. Необхідно одразу розділити поняття педагогічної та психологічної готовності до школи. Під педагогічною готовністю, як правило, мається на увазі уміння читати, рахувати та писати. Однак сама по собі наявність лише цих вмінь та навичок не є гарантом того, що дитина буде навчатись успішно.

Що потрібно майбутньому першокласнику

 1. Шкільна форма.
 2. Спортивна форма.
 3. Спортивне взуття.
 4. Змінне взуття.Альбом і фарби (гуаш або медові).
 5. Пензлики для малювання (2шт).
 6. Кольорові олівці та фломастери.
 7. Кольоровий папір, кольоровий картон.
 8. Ножиці із закругленими кінчиками.
 9. Клей ПВА.
 10. Пластилін, дощечка із стеками.
 11. Папка для праці (за бажанням).
 12. Конструктор будь-який.
 13. Зошити (10 в косу лінію, 10 в клітинку).
 14. Обгортки для підручників та зошитів.
 15. Папка для зошитів.
 16. Пенал (2 ручки, простий олівець, лінійка, гумка).