11:15
ТИЖДЕНЬ ПРАВА

День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

До поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

Багато країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Найбільш широкими обов'язковими угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. За дотриманням прийнятих пактів, конвенцій і договорів з прав людини спостерігає Верховний Комісаріат ООН з прав людини. Верховний комісар відряджає своїх посланців в різні країни світу для складання звітів про дотримання прав людини на місцях. Якщо права не дотримуються, то в справу вступають трибунали.

                                                            Матеріал із Вікіпедії (вільної енциклопедії).

До Дня прав людини в КЗ Любимівська СЗШ було проведено такі заходи:

№ з\п

Дата проведення

Заходи

Відповідальні

1

07.12

Проведення інформаційних годин «Права дитини – мої права»                Інформаційна лінійка – оголошення заходів до тижня права                         

Соціологічне опитування «Діти та молодь про свої права»

Класні керівники           1 -11 кл

Коваль С.В.

Учні 11 класу

2

08.12

Виставка тематичної літератури «Правове виховання»                          

Юридична гра для учнів 9 класу «Юридичний футбол»

Бібліотекар

Коваль С.В.

3

09.12

Конкурс малюнків «Я знаю свої права»

Класні керівники 1 -4 класів

4

10.12

Тренінг для учнів 9 – 10 класів «Підлітки мають знати свої права»

Коваль С.В.

5

11.12

Бесіда з учнями 8 – 11 класів «Закони й правоохоронні органи»

Коваль С.В. 

 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 208 | Додав: Anna_Karpova | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar